Dlaczego trzeba chronić oczy przed promieniowaniem?

Pogoda z dnia na dzień jest coraz lepsza. Mamy do czynienia z wysokimi temperaturami, które są równoznaczne z dużą ilością promieni świetlnych. Trzeba podkreślić, że te elementy otaczającej nas rzeczywistości nie tylko negatywnie wpływają na komfort widzenia. Promienie świetlne są również bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dlaczego warto się przed nimi wystrzegać? Jak można to skutecznie zrobić?

Jakie dolegliwości powodują promienie świetlne?

W czasie letnich miesięcy jest statystycznie najwięcej promieni słonecznych. Z jednej strony sprawiają, że odczuwalna temperatura jest wysoka, co umożliwia wykonywanie różnych aktywności fizycznej czy miły odpoczynek na plaży czy nad jeziorem. Trzeba jednak zaznaczyć, że promienie słoneczne są także bardzo szkodliwe. Szczególnie tyczy się to narządu wzroku. Warto wiedzieć, że promieniowanie powoduje nie tylko takie dolegliwości jak łzawienie, pieczenie czy szczypanie. Pierwszymi charakterystycznymi objawami są również uczucie suchości oraz piasku prod powiekami. Trzeba zaznaczyć, że nadmierna ekspozycja na słońce – bez posiadania właściwych okularów – prowadzi do różnych chorób. Mogą to być zaćma (https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaćma), czerniak, skrzydlik czy nawet degeneracja plamki żółtej. Wiele osób cierpi również na zapalenie spojówek.

Jakie okulary męskie przeciwsłoneczne wybrać?

Brak odpowiedniej ochrony przed 3 zakresami promieniowania może wywołać bardzo duże kłopoty zdrowotne. W związku z tym warto posiadać odpowiednie okulary męskie przeciwsłoneczne (które zakupić można tutaj). Najlepiej jest zdecydować się na firmy, które cechują się w odpowiednim profesjonalizmem i są już obecne na rynku od kilku lat. Dzięki temu będziecie mieć pewność, że wybrane przez was modele zapewnią wam skuteczną ochronę przed skutkami ubocznymi wysokich temperatur.

 

Autor zdjęcia: studiof laboratorio audiovisual